1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Програма санітарного очищення території села від твердих побутових відходів в 2023 році, в подальшому ПРОГРАМА розроблена відповідно до основних напрямків державної політики України і галузі довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки, обласної Програми охорони довкілля та відповідних рішень районної ради та Верховинської райдержадміністрації. Необхідність в прийнятті даної ПРОГРАМИ викликане тим, що в селах останнім часом виникла необхідність в  централізованому зборі та захороненні твердих побутових відходів від дворів населення. Без цілеспрямованої роботи в цьому напрямку з боку виконкому сільської ради є загроза виникнення на  загальному санітарну безпеку населеного пункту та викличе можливість виникнення небезпечних епізоотичних та епідеміологічних ситуацій.

ІІ. МЕТА ПРОГРАМИ

Головна мета Програми – поліпшення екологічної ситуації в селі, зниження рівня забруднення довкілля, забезпечення оптимальних умов проживання населення та недопущення екологічних лих на території сільської ради.

ІІІ. ШЛЯХИ ДОСЯГНЕННЯ ПОСТАВЛЕНИХ ЗАВДАНЬ

Для поліпшення стану навколишнього природного середовища та забезпечення екологічної безпеки в умовах обмеження в коштах визначені пріоритетні напрямки діяльності з метою відпрацювання реальних, ефективних та економічно-вигідних рішень. До основних пріоритетних завдань Програми належить:

• забезпечення раціонального використання та охорони земельних ресурсів від забруднення й виснаження;
  • розширення та вдосконалення природно-заповідної мережі;
  • ліквідація стихійних сміттєзвалища недопущення утворення нових;
  • закупівлі інвентаря та обладнання для збору й вивозки сміття на сміттєзвалище;
  • виготовлення документації на обладнання сільського сміттєзвалища;
  • вирішення питання з транспортуванням твердих побутовий відходів до місць утилізації;
  • участь в районних та місцевих програм реконструкції існуючих полігонів для зберігання й утилізації побутових відходів;
  • вирішення питань з реалізацією промислових відходів від лісопереробки.

ІV. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ

Фінансове забезпечення реалізації заходів, визначених ПРОГРАМОЮ, здійснюється за рахунок місцевого бюджету сільської ради, власних коштів промислових підприємств та торгових закладів, збір за вивозку й утилізацію  села від фізичних і юридичних осіб, які мають власні інтереси на території сільської ради, кошти, коштів, отриманих від продажі земельних ділянок та комунального майна сільської ради, а також отриманих з інших джерел, не заборонених Законами України.

V. ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ.

Дана Програма складена з урахуванням вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про відходи», «Положення про порядок розроблення екологічних програм» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 року №1091. Дана Програма вводиться в дію з дня її прийняття і діє до 31 грудня 2023 року. Невід’ємними додатками до Програми є рішення сесії сільської ради про виділення відповідних коштів на її реалізацію. План заходів на виконання Програми, розпорядження сільського голови про спрямування коштів на виконання тих чи інших заходів Програми, договори з  підрядчиками на виконання заходів Програми, а також рішення вищестоящих фінансових та інших органів про надання дозволів на використання коштів з різних джерел фінансування.

VІ. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Контроль за виконання заходів, викладених в Програмі покладається на виконавчий комітет сільської ради в особі сільського голови. Звіти про виконання Програми заслуховуються раз у рік на сесіях сільської ради, про що приймаються відповідні рішення.

VІІ. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Виконання ПРОГРАМИ дасть змогу:

1. зменшити шкідливий вплив побутових відходів на навколишнє середовище.
  2. Зменшити обсяги захоронення побутових відходів.
  3. Зменшити забруднення населених пунктів побутовими відходами.
  4. Покращити екологічний стан населених пунктів та довкілля.

Секретар сільської ради                                              Любов ЗІТИНЮК