Зеленська сільська рада
Івано-Франківська область, Верховинський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Програма

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням 11-ої сесії

Зеленської сільської ради

8-го дем.скликання

від 22 грудня 2021 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА
соціального захисту населення
Зеленської сільської ради
на 2022 рік

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

с.Зелене

 

 

Програма
соціального захисту населення
Зеленської сільської ради на 2022 рік

1.Загальна частина

Соціальний захист населення є основним завданням соціальної політики, що ставить за мету забезпечення прав і гарантій людини у сфері рівня та якості життя. Турбота про людей, які перебувають у складних життєвих обставинах - один з основних напрямів державної політики у сфері соціального захисту населення. Соціальний захист населення - одна з головних функцій держави, яка має виконуватися завжди і за будь-яких обставин на користь тих громадян, у житті яких виникли проблеми. Сфера дії соціального захисту - це особа, сім’я, їхній добробут, і не лише матеріальний, а й соціальний, тобто покращення соціального самопочуття людини, впевненості у своєму майбутньому.

Враховуючи все це, а також надані державою повноваження органам місцевого самоврядування щодо встановлення місцевих соціальних гарантій, фінансування соціальних послуг та розробки програм соціального захисту окремих категорій населення, розроблено Програму соціального захисту населення Зеленської сільської ради на 2022 рік (далі - Програма).

Програму підготовлено на підставі Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про увічнення Перемоги над нацизмом у Другій світовій війни 1939-1945 років», Постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007р. №99 «Про затвердження Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого» та інших законодавчо-нормативних актів.

2. Мета та основні завдання Програми

Метою програми є реалізація політики у сфері соціального захисту населення на території Зеленської сільської ради, зокрема надання матеріальної допомоги та послуг незахищеним верствам населення та

сім’ям, які знаходяться в складних життєвих обставинах і неспроможні їх самостійно подолати. Через надання соціальної допомоги виконується функція, яка полягає в тому, щоб допомогти людям, які потрапили в скрутну життєву ситуацію. Найбільшої уваги потребує вирішення проблем осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, чорнобильців, учасників АТО та членів їх сімей, багатодітних сімей, одиноких громадян, дітей-сиріт, онкохворих осіб та інших категорій населення.

Програма включає заходи щодо сприяння вирішенню життєвих проблем мешканців громади, які опинилися в складних життєвих обставинах і потребують соціальної допомоги і підтримки.

Основними завданнями Програми є:

  • забезпечення реалізації механізму надання соціальної допомоги за принципами адресності, індивідуального підходу, доступності, відкритості та добровільності;
  • формування комплексної системи соціального захисту громадян, які потребують соціальної підтримки;
  • удосконалення системи надання соціальної підтримки найбільш вразливим верствам населення, посилення адресної спрямованості;

створення умов для максимально раціонального та економного використання коштів місцевого бюджету, спрямованих на сферу соціальної допомоги, залучення додаткових, у тому числі благодійних ресурсів.

3. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма

Одним з основних шляхів покращення соціального захисту мешканців в громаді є відповідне формування соціальної політики на території громади.

Для реалізації основних завдань Програми важливо:

  • активізувати роботу із залучення малозабезпечених верств населення до програми житлових субсидій і надання соціальних допомог;
  • забезпечити рівні можливості для осіб з особливими потребами щодо соціальної, медичної адаптації та інтеграції у суспільстві;
  • сприяти у вирішенні соціальнопобутових проблем учасників бойових дій АТО/ООС;
  • привернути увагу суспільства до важливості відзначення святкових та пам’ятних дат в Україні, виховання у молоді шанобливого ставлення до людей похилого віку;
  • поліпшити якість надання соціальних послуг людям похилого віку, особам з інвалідністю та іншим категоріям громадян шляхом вивчення потреби населення громади у соціальних послугах, залучення до їх надання недержавних організацій, фізичних осіб, запровадження надання соціальних послуг населенню громади на платній основі;
  • посилити інформаційнороз’яснювальну роботу щодо соціального захисту населення шляхом розміщення інформації соціального характеру на

офіційному веб-сайті сільської ради, виготовлення та розповсюдження інформаційної продукції з питань сім’ї, тендерної рівності, протидії торгівлі людьми, насильству в сім’ї та інших питань соціального захисту населення тощо.

Вже багато років поспіль одним з видів соціальної підтримки мешканців громади, які опинились в скрутній життєвій ситуації є надання одноразової грошової допомоги.

Останнім часом зростає кількість звернень від громадян, які гостро потребують окремих видів соціальних послуг, передусім грошової допомоги на лікування, а також на прожиття, придбання продуктів харчування, одягу, ліків тощо.

В умовах проведення в східних регіонах України антитерористичної операції є необхідність у наданні додаткових соціальних гарантій учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції, внутрішньо переміщеним особам.

4. Шляхи і засоби розв’язання проблеми, показники результативності.

Пріоритетними напрямками в Програмі визначено виплату одноразової грошової допомоги на лікування та вирішення невідкладних соціально-побутових питань жителям громади, яка допоможе поліпшити стан здоров’я та вирішити соціально-побутові питання осіб/сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Перелік заходів, обсяги і джерела фінансування, визначені у додатку до Програми (додається).

Матеріальна допомога надається на підставі рішень виконавчого комітету Зеленської сільської ради відповідно до заяв громадян, які потребують допомоги.

Ухвалення Програми забезпечить ефективне розв’язання соціальних проблем мешканців територіальної громади, оскільки застосовує до їх вирішення принципи системності та адресності, координує взаємодію виконавчих органів сільської ради, об’єднань громадян та безпосередньо громадськості. Крім того, використання програмного фінансування заходів Програми забезпечує прозорість бюджетного процесу в соціальній сфері Зеленської сільської ради.

5. Очікувані результати

Реалізація заходів Програми забезпечить можливість отримати соціально незахищеним жителям громади додаткову соціальну підтримку, і відчути реальну допомогу від місцевих органів влади, а саме Зеленської сільської ради. Виконання визначених Програмою заходів підвищить рівень соціального захисту окремих категорій населення громади та сприятиме подоланню ними складних життєвих обставин.

Крім того, реалізація цієї Програми сприятиме ефективному використанню коштів бюджету сільської ради.

6. Фінансування Програми

Фінансування заходів на виконання Програми здійснюватиметься за рахунок коштів бюджету Зеленської сільської ради та інших джерел фінансування (за рахунок благодійних внесків, гуманітарної допомоги, інших джерел), незаборонених чинним законодавством України.

В разі необхідності протягом бюджетного року рішенням сесії сільської ради затверджуються зміни щодо загального обсягу фінансування Програми.

В ході реалізації заходів Програми можливі коригування, зміни, уточнення, доповнення, пов’язані з реальними можливостями місцевого бюджету у відповідний рік передбаченими на реалізацію розділів Програми. Початок дії Програми: 1 січня 2022 року.

Закінчення дії Програми: 31 грудня 2022 року.

7. Координація роботи та контроль за виконанням Програми

Організація виконання Програми здійснюється сільським головою.

Контроль за виконанням Програми покладається на постійну комісію з фінансів, бюджету, розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

Секретар сільської ради                                                                 Л.І.Зітинюк

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь