Додаток 1

до рішення 24-ої сесії Зеленської сільської ради                                     8 скликання від 19.12.2023 року

підтримки Зеленської амбулаторії загальної практики
сімейної медицини КНП «Верховинський центр первинної медико-
санітарної допомоги» та пунктів охорони здоров’я сіл сільської ради на
2024 рік.

Загальні положення

Програму підтримки Зеленської амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «Верховинський центр медико-санітарної допомоги» та ПОЗ сіл сільської ради на 2024 рік (далі Програма) розроблено з метою реалізації державної політики у сфері охорони здоров'я щодо задоволення потреб населення сіл Бистрець, Дземброня, Топільче, Зелене, Явірник, Буркут у медичній допомозі.

Програма охоплює всі напрямки роботи з метою збереження здоров’я населення, попередження основних груп захворювань, соціальний та медичний супровід всіх диспансерних груп населення, впровадження державних та обласних медичних програм.

Мета Програми:

Для надання населенню сіл кваліфікованої, своєчасної медичної допомоги. Провести забезпечення Зеленської амбулаторії ЗПСМ КНП «Верховинський центр медико-санітарної допомоги», ПОЗ сіл сільської ради комп'ютерною технікою та устаткуванням у відповідності до Наказу Міністерства охорони здоров'я України 27 грудня 2018 року № 1150 Про затвердження Примірного табеля матеріально-технічного оснащення Центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та його підрозділів.

Шляхи, методи і засоби реалізації Програми.

Програма розрахована на 2024 рік.

Завдання і заходи програми направлені на виконання затверджених державних, обласних, медичних програм, адаптованих до рівня потреби та можливостей сіл.

Реалізація Програми буде здійснюватись шляхом співпраці Зеленської амбулаторії ЗПСМ КНП «Верховинський центр медико-санітарної допомоги». ПОЗ сіл сільської ради та Зеленської сільської ради у визначеному, напрямку, а саме : Оплата за послуги інтернету для кваліфікованої роботи сімейних лікарів, що обслуговують населення сіл.

Пріоритетами Програми підтримки Зеленської амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «Верховинський центр медико-санітарної допомоги» та ПОЗ сіл сільської ради на 2024 рік є:

• медична допомога має бути кваліфікованою, своєчасною, доступною;
    • основна цінність - збереження здоров’я Людини та профілактична направленість заходів з основних медико-соціальних проблем;
    • забезпечення сімейних лікарів Зеленської амбулаторії ЗПСМ КНП «Верховинський центр медико-санітарної допомоги», та завідуючих ПОЗ сіл сільської ради комп’ютерною технікою, та підключенням до мережі інтернету, для ведення медичної документації населення сіл Бистрець, Дземброня, Топільче, Зелене, Явірник, Буркут;
    • підвищення вмотивованості та якості медичної допомоги для населення сіл;
    • створення умов для покращення діяльності сімейних лікарів Зеленської амбулаторії ЗПСМ КНП «Верховинський центр первинної медико-санітарної допомоги» завідуючих ПОЗ сільської ради;
    • покращення комп’ютерної бази амбулаторії;
    • поточні ремонти приміщення Зеленської амбулаторії ЗПСМ КНП «Верховинський центр медико-санітарної допомоги» та ПОЗ сіл сільської ради.

Програма грунтується на засадничих принципах:

• відповідності законодавству та нормативної коректності;
    • системності та наступності;
    • аналітичності та достовірності;
    • доцільності та ефективності.

Очікувані результати

Виконання Програми забезпечить:

• своєчасне та послідовне виконання завдань, направлених на збереження здоров’я населення сіл;
  • реалізацію затверджених державних та обласних медичних програм;
  • виконання заходів з профілактики основних медико-соціальних програм, адаптованих до рівня потреби та можливостей сіл;
  • приведення матеріально-технічної бази Зеленської амбулаторії ЗПСМ КНП «Верховинський центр медико-санітарної допомоги» та ПОЗ сіл сільської ради до затверджених нормативних вимог, створення умов дотримання санітарно-гігієнічних вимог.

Прикінцеві положення

Програма визначає концептуальну мету, завдання і шляхи розвитку медичної галузі в селах Бистрець, Дземброня, Топільче, Зелене, Явірник, Буркут на 2024 р. враховуючи стратегічні завдання та прогнозовані обсяги фінансового забезпечення.

Програма має відкритий характер і може доповнюватись (змінюватись) в установленому чинним законодавством порядку в залежності , від потреб поточного моменту (прийняття нових нормативних актів, затвердження та доповнення регіональних медичних програм, змінних фінансово господарських можливостей сіл).

Сільський голова                                                                        Володимир ФЕРКАЛЯК