Обгрунтування доцільності затвердження

Програми соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей які постраждали  внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, захисту їх житлових прав, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності на 2024 рік

Загальні положення

Відповідно до Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» розпорядження обласної державної адміністрації від 07.10.2015 р. № 657 «Про схвалення проекту регіональної цільової програми соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх житлових прав, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності на 2023 рік », службою у справах дітей Зеленської сільської ради організована робота з питань соціального захисту дітей-сиріт , дітей позбавлених батьківського піклування, дітей  які постраждали  внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, захисту їх житлових прав, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності.

В громаді проживає 345 дітей. З метою попередження соціального сирітства службою у справах дітей Зеленської сільської ради забезпечено раннє виявлення дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та стовідсоткове внесення інформації про цих дітей в Єдину інформаційно-аналітичну систему «Діти» (ЄІАС).

Службою у справах дітей ведеться постійна робота щодо встановлення статусу дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та дітей які постраждали  внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

На обліку служби у справах дітей Зеленської сільської ради наразі двоє дітей,  що перебувають у складних життєвих обставинах.

Взято під особливий контроль здобуття повної середньої освіти дітьми, які не навчалися тривалий час або не навчалися взагалі у загальноосвітніх закладах та не приступили до навчання. Щорічно восени організовується рейд «Урок».

Заходами цієї програми передбачено вирішити зазначені вище проблеми.

Мета програми

Мета програми полягає в подоланні дитячої бездоглядності та безпритульності, запобіганні дитячому сирітству, розвитку сімейних форм виховання дітей, створенні умов для всебічного розвитку та виховання дітей, забезпеченні житлом дітей-сиріт, дітей які постраждали  внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів , дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

Основні завдання програми

1. Підвищення ефективності діяльності служби у справах дітей Зеленської сільської ради з питань захисту дитинства, удосконалення статистичного обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей  які постраждали  внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
  2. Попередження дитячої бездоглядності та безпритульності.
  3. Розвиток сімейних форм виховання дітей.
  4. Забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, які його не мають або втратили з незалежних від них причин, потребують його покращення.

Фінансове забезпечення програми

Реалізація заходів програми здійснюється за рахунок місцевого бюджету Зеленської сільської ради.

Бюджетні призначення для реалізації заходів програми передбачаються щорічно при формуванні місцевого бюджету Зеленської сільської ради, виходячи із можливостей його дохідної частини та інших джерел фінансування.

Прогнозовані обсяги фінансування програми соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх житлових прав, попередження дитячої  бездоглядності та безпритульності на 2024 рік за рахунок коштів місцевого бюджету наведені в паспорті програми.

Очікувані результати

Виконання програми дасть змогу забезпечити:

- підвищення ефективності діяльності органів виконавчої влади з питань захисту дитинства, удосконалення статистичного обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей , які постраждали  внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;

- профілактику алкоголізму і наркоманії серед неповнолітніх, попередження дитячої бездоглядності і безпритульності;

- здійснення контролю за дотриманням житлових і майнових прав неповнолітніх,  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- вирішення проблеми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, які його не мають або втратили з незалежних від них причин, потребують його покращення;

- інформування громадськості з питань подолання дитячої бездоглядності і безпритульності, захисту прав дітей, в т.ч. житлових, розвитку сімейних форм виховання, пропаганди здорового способу життя серед неповнолітніх тощо.

Начальник служби у справах дітей

Зеленської сільської ради                                                  Тетяна ПАЛІЙЧУК