Програма
І. Загальні положення
Вирішення проблем у сфері благоустрою населених пунктів є одним з напрямів у здійсненні соціально–економічних реформ, формуванні умов розвитку громади. Організація комунального благоустрою, та його утримання є одним з основних завдань житлово-соціальної сфери господарства в цілому.
Реалізація політики органу місцевого самоврядування - це головні функції з поточного утримання та розвитку існуючих об'єктів комунального благоустрою, що входять до комунальної власності сільської ради і належать його територіальній громаді.
Благоустрій Зеленської сільської ради – це комплекс заходів з утримання соціальної інфраструктури, сектора індивідуальної забудови сіл територіальної громади, а також ряд соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів із поліпшення мікроклімату, санітарного очищення тощо, котрий здійснюється на території сіл територіальної громади.
Заходи з благоустрою сіл - це роботи щодо відновлення, належного утримання території Зеленської сільської ради, організації упорядкування об’єктів благоустрою.
Програма благоустрою населених пунктів Зеленської сільської ради (далі Програма) розроблено відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів» № 2807-IV від 06.09.2005 року ( зі змінами), «Про відходи», наказу Державного Комітету України з питань житлово-комунального господарства «Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання об'єктів благоустрою населених пунктів» № 154 від 23.09.2003 року (зі змінами), наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України №32 від 31.05.2007 року та інших нормативно-правових актів чинного законодавства.
Проблеми утримання в належному стані території сільської ради, відновлення об’єктів благоустрою, потребують програмного вирішення.
Програма благоустрою розроблена для здійснення ефективних і комплексних заходів з утримання території громади в належному санітарному стані, поліпшення його естетичного вигляду, забезпечення зовнішнього освітлення, поточного ремонту доріг, збереження об’єктів загального користування, ліквідації стихійних звалищ.
Мета Програми та основні завдання програми
Основна мета Програми – забезпечення утримання в належному санітарному стані території сіл громади.
Основні завдання:
- реконструкція вуличного освітлення по населених пунктах Зеленської сільської ради;
- підвищення експлуатаційних якостей мереж вуличного освітлення шляхом встановлення енергозберігаючих світильників вуличного освітлення;
- організація ефективного управління у сфері виробництва і надання послуг з обслуговування, утримання та ремонту мереж зовнішнього освітлення;
- поточний і капітальний ремонт та утримання в належному стані комунальних доріг;
- обладнання прибудинкових територій майданчиками під розміщення контейнерів для збору побутових відходів;
- здійснення санітарної вирубки сухостою;
- догляд за клумбами і газонами;
- утримання в належному стані місць відпочинку населення підвідомчих територій;
- утримання обочин доріг шляхом систематичного прибирання порослі;
- ліквідація несанкціонованих звалищ;
Фінансове забезпечення
Фінансування Програми на 2023 рік буде здійснюватися за рахунок коштів бюджету сільської ради, інших коштів, залучених відповідно до законодавства.
Бюджетні призначення для реалізації заходів Програми на кожен рік передбачаються щорічно при формуванні бюджету і затверджуються рішенням сільської ради про бюджет на відповідний бюджетний період.
Контроль за ефективним використанням коштів здійснюється відповідно до законодавства.
Очікувані результати виконання Програми
У ході виконання Програми очікується досягнення наступних показників:
- забезпечення належного стану комунальних доріг;
- покращення якості надання комунальних послуг населенню;
- покращення санітарного та естетичного стану сіл;
- поліпшення санітарного стану навколишнього природного середовища та створення кращих умов для життєдіяльності населення;
- підвищення рівня якості послуг, що надаються населенню з питань благоустрою та санітарного очищення;
- зменшення до мінімального рівня витрат і втрат при наданні послуг зовнішнього освітлення ;
- освітлення території сіл громади відповідно до потреб громади;
- збільшення терміну придатності об’єктів зовнішнього благоустрою за рахунок виконання робіт з поточного ремонту та послуг із технічного обслуговування.
Секретар сільської ради Любов ЗІТИНЮК