Історична довідка

Зеленська сільська об’єднана територіальна громада утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» була згідно рішення Івано-Франківської обласної ради від  27 лютого 2020 року внаслідок об'єднання двох сільських рад: Зеленської (села Топільче, Зелене, Явірник, Буркут.), Бистрець (село Бистрець та Дземброня). Населення ОТГ станом на 01.10.2019 становить понад 1.9 тис. осіб.

Село Зелене - є адміністративним центром об'єднаної сільської громади, на висоті 800 м над рівнем моря. Село розташоване на берегах річки Чорний Черемош, вище за течією – село Явірник , нижче за течією – село Топільче, а далі на притоках річки – села Бистрець та Дземброня.(Притоки мають відповідні назви до назви сіл).

Село Зелене засноване в XVII ст. Перша письмова згадка про село датується 1899 роком. Спочатку село мало назву Зелена Ріка, що походила від старої назви річки Чорний Черемош. Називали також в минулому село Підчорногора, тому що воно розміщене поблизу Чорногірського хребта. Сучасну назву село Зелене ймовірно одержало від великого зеленого лугу в центрі села, що оточений із усіх боків лісами.

Село Бистрець засноване у ХVIIІ ст., Дземброня - XVII ст. Перша письмова

згадка про названі села відповідно — наприкінці XIX та 1720 р.

Бистрець свою назву не змінював. А ось Дземброня раніше називалася ще

Берестецькою Дзембронею, а в радянські часи її перехрестили на Берестечко.

Але назва не прижилася, люди продовжували називати своє село по-старому, а

з 1994-го воно знову стало Дзембронею.

Села Зеленської ТГ належить до прикордонних населених пунктів України. Південна частина території Зеленської сільської ради межує із Румунією.

Більша частина села зайнята молодими ліса­ми і полонинами, а тому с/г угідь мало. Зелене з усіх боків оточено гірськими вершинами висотою понад 1500 м над рівнем моря. Площа територіальної громади: 482.2 км 2

Сучасна церква була збудована в 1870 р. на пожертву­вання сільської громади. Під час Першої світової війни церква була пошкоджена снарядом, який пробив дах і упав все­редину церкви, але не розірвався. На даний час настоятелем церкви Усікновення голови Івана Хрестителя є отець Микола Будзан. Раніше служили отці Дмит­ро Михавків, Антон Кузів, Михайло Гергелюк, Василь Данильчик. Храмове свято в селі - Головосіки (11 вересня).

На даний час в селі є Зеленська лікарська амбулаторія, фельдшерсько-акушерські пункти в селі Явірник, Дземброня та Бистрець.