Зеленська сільська рада
Івано-Франківська область, Верховинський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Історична довідка

Зеленська сільська об’єднана територіальна громада утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» була згідно рішення Івано-Франківської обласної ради від  27 лютого 2020 року внаслідок об'єднання двох сільських рад: Зеленської (села Топільче, Зелене, Явірник, Буркут.), Бистрець (село Бистрець та Дземброня). Населення ОТГ станом на 01.10.2019 становить понад 1.9 тис. осіб.

Село Зелене - є адміністративним центром об'єднаної сільської громади, на висоті 800 м над рівнем моря. Село розташоване на берегах річки Чорний Черемош, вище за течією – село Явірник , нижче за течією – село Топільче, а далі на притоках річки – села Бистрець та Дземброня.(Притоки мають відповідні назви до назви сіл).

Село Зелене засноване в XVII ст. Перша письмова згадка про село датується 1899 роком. Спочатку село мало назву Зелена Ріка, що походила від старої назви річки Чорний Черемош. Називали також в минулому село Підчорногора, тому що воно розміщене поблизу Чорногірського хребта. Сучасну назву село Зелене ймовірно одержало від великого зеленого лугу в центрі села, що оточений із усіх боків лісами.

Село Бистрець засноване у ХVIIІ ст., Дземброня - XVII ст. Перша письмова

згадка про названі села відповідно — наприкінці XIX та 1720 р.

Бистрець свою назву не змінював. А ось Дземброня раніше називалася ще

Берестецькою Дзембронею, а в радянські часи її перехрестили на Берестечко.

Але назва не прижилася, люди продовжували називати своє село по-старому, а

з 1994-го воно знову стало Дзембронею.

Села Зеленської ТГ належить до прикордонних населених пунктів України. Південна частина території Зеленської сільської ради межує із Румунією.

Більша частина села зайнята молодими ліса­ми і полонинами, а тому с/г угідь мало. Зелене з усіх боків оточено гірськими вершинами висотою понад 1500 м над рівнем моря. Площа територіальної громади: 482.2 км 2

Сучасна церква була збудована в 1870 р. на пожертву­вання сільської громади. Під час Першої світової війни церква була пошкоджена снарядом, який пробив дах і упав все­редину церкви, але не розірвався. На даний час настоятелем церкви Усікновення голови Івана Хрестителя є отець Микола Будзан. Раніше служили отці Дмит­ро Михавків, Антон Кузів, Михайло Гергелюк, Василь Данильчик. Храмове свято в селі - Головосіки (11 вересня).

На даний час в селі є Зеленська лікарська амбулаторія, фельдшерсько-акушерські пункти в селі Явірник, Дземброня та Бистрець.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь