Програма
Програма
соціальної підтримки ветеранів війни,
військовослужбовців та членів їх сімей на 2024 рік
І. Загальні положення
У період запровадження воєнного стану в Україні одним із найбільш актуальних завдань є комплексна підтримка у економічному та соціальному аспекті суспільного життя військовослужбовців, ветеранів війни, сімей загиблих (померлих, зниклих безвісти за особливих обставин) Захисників і Захисниць України.
Програму соціальної підтримки ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей на 2024 рік (далі – Програма) розроблено відповідно до законів України „Про правовий режим воєнного стану”, „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, „Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, указів Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 „Про введення воєнного стану в Україні” (зі змінами), Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та щодо соціальної підтримки, адаптації військовослужбовців на період запровадження воєнного стану в Україні, ветеранів війни, сімей загиблих (померлих, зниклих безвісти за особливих обставин) Захисників і Захисниць України, вшанування пам’яті загиблих.
ІІ. Проблема, на розв’язання якої спрямована Програма
У зв’язку із широкомасштабною військовою агресією Російської Федерації проти України одним із першочергових завдань органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування є комплексна підтримка військовослужбовців у період запровадження воєнного стану в Україні, ветеранів війни, сімей загиблих (померлих, зниклих безвісти за особливих обставин) Захисників і Захисниць України, насамперед у частині медичного обслуговування, поліпшення фінансово-матеріального стану зазначених категорій осіб, сприяння вирішенню їх соціально-побутових проблем, вшанування пам’яті загиблих героїв.
Програма на сьогодні є надзвичайно актуальною та потребує залучення фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів.
III. Мета Програми
Метою Програми є реалізація комплексу взаємопов’язаних завдань і заходів, що спрямовані на розв’язання найважливіших проблем у сфері соціального захисту військовослужбовців у період запровадження воєнного стану в Україні, ветеранів війни, сімей загиблих (померлих, зниклих безвісти за особливих обставин) Захисників і Захисниць України, підтримання їх належного морально-психологічного стану, поліпшення ефективності взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування із громадськими об’єднаннями, іншими юридичними особами у сфері підтримки зазначених категорій осіб, створення у суспільстві атмосфери співчуття, підтримки та поважного ставлення до членів сімей загиблих.
IV. Завдання і заходи Програми та результативні показники
Виконання заходів Програми передбачає здійснення ряду заходів, спрямованих на реалізацію державної соціальної політики в територіальній громаді, охоплення максимальної кількості учасників бойових дій, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил шляхом соціальної адаптації, психологічної підтримки та забезпечення матеріальної підтримки таких осіб, додержання державних соціальних гарантій та впровадження додаткових місцевих форм адресної підтримки, збільшення ефективності взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та інститутів громадського суспільства, спільної координації наявних ресурсів.
Перелік напрямів діяльності і заходів Програми наведено у додатку 1 до Програми.
Виконання Програми сприятиме:
посиленню соціального захисту військовослужбовців у період запровадження воєнного стану в Україні та членів їх сімей, ветеранів війни, сімей загиблих (померлих, зниклих безвісти за особливих обставин) Захисників і Захисниць України;
підвищенню рівня довіри до владних інститутів у суспільстві, позитивного ставлення до військовослужбовців та їх сімей, патріотичного виховання молодого покоління.
V. Шляхи реалізації Програми, обсяги та джерела фінансування;
строки виконання Програми
Матеріальна допомога надається на підставі заяв військовослужбовців (або членів їх сімей), ветеранів війни, сімей загиблих військовослужбовців, поданих до Зеленської сільської ради.
Матеріальна допомога надається згідно з Порядком надання матеріальної допомоги ветеранам війни, військовослужбовцям та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України(далі – Порядок), який наведено у додатку 2 до Програми.
Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок та у межах коштів, передбачених для її реалізації в сільському бюджеті на відповідний бюджетний період. Орієнтовний обсяг фінансування Програми на 2024 рік становить 50,0 тис. грн.
VІ. Координація і контроль за реалізацією заходів Програми
Координація і контроль за виконанням заходів Програми покладаються на виконавчий комітет Зеленської сільської ради та постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.