З 1 вересня у водоймах Карпатського регіону заборонено вилов форелі

Дата: 12.09.2023 17:15

З 1 вересня по 31 грудня 2023 року у водоймах в межах Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей триватиме заборона на вилов форелі у період її нересту.

Основна мета заборони – забезпечити охорону та збереження у належному стані середовища існування, шляхів міграції і місць природного відтворення аборигенного виду лососевих – струмкової форелі.

За вилов пструга (інша назва цього виду форелі) під час заборони передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Так, компенсація за одну особину незаконно виловленої струмкової форелі становить 7225 грн.

Закликаємо рибалок відповідально ставитися до нерестуючої форелі та дотримуватися встановлених обмежень.

Якщо вам потрапила на гачок така рибина – обережно випустіть її назад у водойму. Адже від наших спільних дій залежить майбутнє популяцій цих аборигенних мешканців карпатських водойм.

Слідкуйте за перебігом нересту водних мешканців у соціальній мережі Facebook та підписуйтесь на телеграм-канал Держрибагентства.