Навіки в нашій пам’яті: відкриття меморіальної дошки загиблому Герою ІВАНУ МАРТИЩУКУ

Дата: 13.10.2023 17:10

У селі Зелене в пам'ять про загиблого Героя України Івана МАРТИЩУКА відбулось відкриття меморіальної дошки.

Плачуть всі: і дорослі, й малі,

Туга й жаль нам серця розриває.

Горе нам, горе нашій землі!

Війна кращих синів забирає…

Сьогодні, 13 жовтня, у рідному селі Зелене відбувся захід присвячений відкриттю меморіальної дошки головному сержанту танкового батальйону військової частини А7013 Івану МАРТИЩУКУ, який загинув виборюючи свободу та територіальну цілісність нашої держави.

Віддати шану Герою прийшли рідні, представники влади, друзі, педагоги, учні закладу та жителі громади.

Почесне право відкрити пам’ятний знак Воїну, який виконував обов’язок перед Батьківщиною надали доньці Іванні та рідним загиблого Героя.

Настоятель храму Усікновення голови Івана Хрестителя отець Микола відслужив поминальний молебень за загиблим Героєм та освятив пам’ятний знак на фасаді Зеленського ліцею.

Представники районної та місцевої влади були запрошені до слова.

Із словами співчуття та вдячності до рідних загиблого Героя звернувся сільський голова Володимир ФЕРКАЛЯК та зазначив, що тепер ці вічно молоді очі із фото на пам’ятній дошці завжди дивитимуться на школярів та нагадуватимуть їм ціну їхньої свободи та волі, а також вручив дружині та дочці загиблого Героя Івана МАРТИЩУКА медаль Івано-Франківської обласної ради «Лицар бойового чину» (посмертно).

Як зазначила перший заступник голови РДА Світлана УРШЕДЖУК, що ми повинні пам’ятати та вшановувати кожного нашого Героя, котрий віддає найцінніше – життя, за наш мир та спокій на рідній землі.

«Немає слів аби висловити словами біль від втрати Героїв, які ціною власного життя, відстоюють мирне життя для нашої країни» -  наголосив голова районної ради Юрій ФІЛИПЧУК.

Представник Верховинського РТЦК та СП Юрій ВАНДЖУРАК також висловив щирі співчуття рідним загиблого Героя та закликав присутніх завжди пам’ятати подвиг захисників України і поминати їх в молитвах.

На завершення заходу присутні схилили голови перед світлою пам’яттю Героя, вшанувавши Його хвилиною мовчання, поклавши квіти та лампадки до меморіальної дошки, відкриття якої стало символом вічної вдячності за мужність Героя та Його відданість рідній країні та буде нагадувати наступним поколінням про героїчний вчинок Захисника, а пам’ять про Івана назавжди залишиться в наших серцях.

Слава Україні!

Вічна Слава її Героям!